środa, 4 maja 2016

MISTRZOSTWA POLSKI W TRIALU ROWEROWYM


TERMIN:  14 MAJA 2016 (SOBOTA)
MIEJSCE:  PLAC SŁONECZNY 
Trial rowerowy to konkurencja sportowa uchodząca za najbardziej widowiskową ze wszystkich konkurencji kolarskich. Najważniejsza jest w nim pełna kontrola zawodnika nad rowerem oraz zachowanie równowagi.

Zawody trialu rowerowego polegają na pokonaniu trasy złożonej ze specjalnie przygotowanych "odcinków", na których znajdują się liczne przeszkody. Zawodnicy muszą poradzić sobie między innymi z głazami, kłodami drewna, drewnianymi szpulami, betonowymi kręgami i innymi utrudnieniami przygotowanymi przez twórców trasy. Trialowcy mają również za zadanie przejechać dany "odcinek" nie przekraczając określonego czasu.   
Podczas pokonywania toru kontakt z podłożem i przeszkodami, mogą mieć jedynie opony. Za każde podparcie się nogą lub częścią roweru naliczane są punkty karne, a zwycięstwo odnosi zawodnik który po pokonaniu całej trasy będzie miał na swoim koncie najmniejszą ich liczbę

Zawody rozgrywa się na dwóch typach rowerów. Główną różnicą jest wielkość kół, które mają 20  lub 26 cali w odpowiednich kategoriach.
Organizatorzy zaplanowali ”odcinki” zbudowane ze specjalnych elementów takich jakkręgi betonowe, drewniane bale, podkłady kolejowe, skały, opony wielkogabarytowe.

INFORMACJE SPORTOWE :
I. Konkurencje:
  • Femine
  • Junior
  • Elita 20”
  • Elita MTB
II. MIĘDZYNARODOWY PUCHAR SCC
  • Równolegle z MP zostanie rozegrany Puchar  SCC.
  • Trasa 6 odcinków specjalnych będzie wzbogacona widowiskowym slalomem równoległym.
III. Trasa:
Zawody zostaną rozegrana na 6 odcinkach specjalnych ustawionych na Placu Słonecznym przy Silesia City Center.
Czas na pokonanie trasy – 3h, 30 minut.

IV. Program:
12:00 -13:00 zapisy i rozgrzewka 13:00 start pierwszego zawodnika – zawodnicy startują co 2 minuty w wylosowanej przy zapisach kolejności.

·         Po ukończeniu wszystkich konkurencji - slalom równoległy

  • Bezpośrednio po slalomie uroczyste zakończenie z dekoracją Mistrzów Polski
  • Po dekoracji pokaz mistrzów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)