poniedziałek, 30 maja 2016

Luksusowe nakrycia głowy - Borsalino


„W przeszłości kształtowaliśmy generację stylu. Dzisiaj kształtujemy styl nowej generacji”

Giuseppe Borsalino, we współpracy z bratem Lazzaro, otworzył swój pierwszy warsztat w podwórzu przy Via Schiavina. To był początek historii skazanej na wielki sukces. Borsalino rozwinął markę, która w latach 20. XX wieku produkowała już dwa miliony kapeluszy rocznie!

Przez lata istnienia Borsalino, twórcy marki mieli ogromny wpływ na rozwijanie w swoich odbiorcach klasy i stylu. Brand z ogromnym dziedzictwem i długoletnią historią przez dekady wychowywał miłośników mody w duchu elegancji oraz szyku i robi to konsekwentnie aż do dziś.

Wzornictwo oraz elegancja wykreowane przez Borsalino doceniają gwiazdy światowego formatu. Na produkty włoskiej marki decydują się Johnny Depp, Leonardo Di Caprio, Denzel Washington, Justin Timberlake, Kate Moss, Nicole Kidman, Naomi Campbell. Popularność kapeluszy Borsalino nie słabnie, bowiem trend wykreowany w połowie XIX wieku we Włoszech zapisał się na stałe w historii światowej mody i przeszedł do niej jako kanon elegancji i wyrafinowania. W 2007 roku marka Borsalino świętowała 150lecie istnienia. W Galerii Vittorio Emanuele w Mediolanie zorganizowano wystawę ku czci założycieli Giuseppe oraz Teresio.

W Polsce, kapelusze Borsalino dostępne są wyłącznie w S’portofino.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)