poniedziałek, 18 kwietnia 2016

ZETNIJ WŁOSY, WESPRZYJ CHORE DZIECI


Już 23 i 24 kwietnia na Placu Śląskim w Silesia City Center odbędzie się nietypowa akcja pod hasłem „Podaruj włos”. Wydarzenie to wspólna inicjatywa Silesii i Fundacji Przyjaźni WeGirls, wspierająca ważną społecznie ideę, jaką jest przekazywanie włosów na peruki dla potrzebujących.

Walka z nowotworem to dla najmłodszych niezwykle trudne przeżycie. Dodatkowo utrata włosów sprawia, że mały pacjent traci pewność siebie i zamyka się przed światem. Teraz pojawia się okazja, żeby pomóc chorym dzieciom. Wystarczy przyłączyć się do naszej akcji i podarować włosy na peruki.
Co dokładnie będziemy robić?

Przez cały weekend 23 i 24 kwietnia będziemy ścinać włosy, z których powstaną dodające pewności siebie i odwagi piękne peruki dla najmłodszych.  Do akcji może przyłączyć się każdy, kto rozważa ścięcie włosów, bez względu na wiek i płeć. Wystarczy przyjść w sobotę lub niedzielę w godz. od 13 do 18 na Plac Śląski i oddać się w ręce naszych fryzjerów.

Zapewniamy profesjonalne podejście! Obcięciem włosów zajmą się zawodowi fryzjerzy z salonów Jean Louis David, Awangarda oraz Barber Shop Icon Hair Salon w Silesia City Center.

Ścięte przez nich włosy zostaną następnie posegregowane i wysłane do firmy Rokoko, gdzie zostaną wykonane peruki. Te następnie trafią do najbardziej potrzebujących dzieci w całej Polsce!

Dla osób, które zdecydują się obciąć włosy mamy niespodzianki! Każdego dnia pierwszych 15 darczyńców otrzyma zaproszenie na bezpłatne cięcie do jednego z salonów Silesii oraz poradę fryzjerską. Na pozostałe osoby, które zetną włosy czekają m.in. drobne upominki, karty rabatowe oraz bezpłatny make-up wykonany przez specjalistę marki Sephora.

W strefie chillout będzie można napić się kawy przy specjalnym stoisku Nespresso lub otrzymać voucher na degustację kawy w butiku.

Koniecznie przygotuj się do wizyty u nas. Zasady akcji są bardzo proste:
 • włosy może oddać każdy, niezależnie od płci oraz wieku;
 • ważne, by mieć odpowiednio długie włosy, ponieważ minimalna ilość, jaką można przekazać fundacji to 25cm;
 • włosy mogą być farbowane, choć nie powinny być zbyt mocno zniszczone czy tlenione;
 • lepiej, by były one pozbawione odżywki i umyte, co ułatwia ich późniejszą obróbkę.


4 komentarze:

 1. będzie jeszcze taka akcja po 7 maja? Chciałabym oddać moje długie do pasa włosy po moim ślubie ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Misia, zawsze możesz swoje obcięte włosy włożyć do koperty i wysłać do jakiejś fundacji, teraz jest ich mnóstwo. :)

   Usuń
 2. Czy będzie w planach taka akcja również w czerwcu ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mozna oddac wlosy juz sciete jakis czas temu?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)