wtorek, 19 kwietnia 2016

Ponad 200 najlepszych zdjęcia polskich fotoreporterów w Silesia City Center


W Silesia City Center można oglądać wystawę podsumowującą konkurs Grand Press Photo. W sumie znalazły się na niej aż 73 pojedyncze prace i 13 fotoreportaży.

Wśród nich "Zdjęcie roku" autorstwa Macieja Moskwy (Testigo Documentary), przedstawiające 12 -letniego Hasuna, przebywającego w obozie dla syryjskich uchodźców w Suruc. Zdjęcie pochodzi z fotoreportażu pokazującego skutki ataku Państwa Islamskiego na kurdyjskie miasto Kobane w północnej Syrii.

Oprócz tego na ekspozycji zobaczymy nagrodzone fotografie z poszczególnych kategorii: Wydarzenia, Życie Codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret Sesyjny oraz  Kultura i Człowiek.  Prace przedstawiają m.in. kolonię pingwinów królewskich w Golden Bay, zwycięstwo Klebera Koike Erbsta podczas gali KSW 30 w Poznaniu czy dziecięcą radość podczas uruchomienia maszyny do robienia dymu na Carnaval Sztuk-Mistrzów.

Na wystawie nie zabrakło także nagrodzonych fotoreportaży, w tym m.in. dramatycznej relacji z Doniecka, Ługańska i Charkowa autorstwa Kuby Kamińskiego (PAP), a także opowieści o niszczejącej hali, w której trenowali bokserzy z klubu 06 Kleofas Katowice. Ten ostatni fotoreportaż autorstwa Wiktora Kubiaka, zdobył nagrodę za fotoreportaż w kategorii Ludzie.

Niezwykły krajobraz, jaki na Górnym Śląsku tworzą pokopalniane hałdy można natomiast obejrzeć na zdjęciach Arkadiusza Goli z Dziennika Zachodniego. W swoim cyklu fotoreporter zgromadził obrazy najciekawszych śląskich hałd,  powstałych m.in. przy kopalniach Halemba i Marcel.

Ponadto odwiedzający wystawę Grand Press Photo będą mogli poznać zwycięskie projekty dokumentalne oraz Photo Book of The Year 2014, czyli książkę fotoreporterską, przedstawiającą kibicowskie graffiti  z kilkunastu polskich miast.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku miesięcznik „Press”. Celem konkursu jest promowanie polskiej fotografii prasowej i podnoszenie jej jakości. Grand Press Photo jest konkursem dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

Wystawa prezentowana będzie na Placu Tropikalnym od 15 do 29 kwietnia w godzinach otwarcia Silesia City Center. Wstęp wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)