środa, 23 marca 2016

W Silesii zawisły "Gryfne Jaja", jedno z nich stworzył Miuosh


W Silesia City Center stanęło 20 gigantycznych "Gryfnych Jaj", stworzyli je artyści, graficy i mieszkańcy Katowic. Wśród prac są m.in. pisanki zrobione przez Raspazjana i Miuosha, Miasto Katowice i Monikę Kudełko z QDizajn. Nietypowe dzieła sztuki można licytować. Dochód zasili działalność Domu Aniołów Stróżów.

Śląscy artyści połączyli swoje siły z mieszkańcami Katowic i stworzyli jedną z najbardziej nietypowych wielkanocnych ozdób, jaką w tym roku możemy oglądać na Śląsku. W Silesia City Center zawisło właśnie 20 półtorej metrowych pisanek.

Autorami grafik na nich są m.in. streetart'owiec Raspazjan, raper Miuosh, projektantka QDizajn - Monika Kudełko, autorka m.in. plakatów filmowych po śląsku, a także dzieci i Miasto Katowice. Na pisankach znajdziemy zarówno tradycyjne śląskie motywy, jak również symbole Katowic m.in. Spodek, kukurydze i NOSPR.

Nietypowe prace można nabyć. Właśnie ruszyła ich licytacja. Cena wywoławcza "Gryfnego Jaja" - bo tak nazwano pisanki, to 500 lub 1000 zł. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na działalność Domu Aniołów Stróżów. 12 już znalazło nabywców, 8 czeka wciąż na licytacji. W tym wspólna praca Raspazjana i Miuosha.

 - Zebrane w ten sposób środki pozwolą nam na utrzymanie bieżącej działalności, zarówno na Załężu, jak również w Chorzowie-Batorym.  Pieniądze przeznaczone zostaną na organizację zajęć i warsztatów w ośrodkach, a także na stałą opiekę psychologiczną i pedagogiczną, pod jaką muszą znajdować się najmłodsi, którzy do nas trafiają. To szczególnie ważne, zważywszy na fakt, że są to dzieci trudno doświadczone przez los - mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom "Dom Aniołów Stróżów".

Każdego dnia w Domu z pomocy wolontariuszy korzysta ponad 100 dzieci, kolejne 400 uczęszcza tam na zajęcia.  W ośrodkach stowarzyszenia dzieci otaczane są fachową opieką, mogą w spokoju odrobić lekcję, spotkać się z rówieśnikami, a także skorzystać ze wsparcia w postaci zajęć edukacyjnych i korepetycji. Tutaj także mogą zjeść posiłek i otrzymać pomoc, jeśli np. w domu panuje przemoc.

Aukcję na rzecz Domu Aniołów Stróżów można znaleźć pod linkiem: http://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=23833997
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)