poniedziałek, 1 lutego 2016

ODKRYJ ŚWIAT KOLEJOMANII


Jesteście fanami kolei, pasjonują i ciekawią Was pociągi, a może zwyczajnie - uwielbiacie nietypowe i niezwykłe wystawy? Koniecznie wpadnijcie na "Kolejomanię" do Silesia City Center i odkryjcie świat niesamowitych miniatur. Czekamy na Was od 4 do 14 lutego na Placu Śląskim i na I-piętrze Silesii.

Odkryj makiety

Żeby stworzyć miniaturowy świat, składający się z kolei, domów, ulic i drzew potrzeba nawet kilkuset godzin wytężonej pracy. Efekty takiej pracy od 4 do 14 lutego możecie podziwiać w Silesia City Center.  Przez 11 dni możecie u nas oglądać wystawę "Kolejomania".  Znajdziecie na niej  modele lokomotyw i parowozów, modele kolejowe z kolekcji EURO 2012, a także eksponaty muzealne, w tym mundury, lampy semaforowe i stare bilety. Prawdziwym hitem wystawy są jednak makiety, na których możecie zobaczyć dokładnie odtworzone w miniaturze trasy kolejowe, pociągi i otaczający je świat.  Warto nas szczególnie odwiedzić w godz. od 12 do 20. Codziennie można zobaczyć przejazd taborów kolejowych przez makietę. To robi wrażenie!

Weekendowe atrakcje

Wrażenia podkręcą weekendy. Już 6 i 7 lutego do wystawy dołączy nocna makieta kolejowa.  Żeby ją zobaczyć, trzeba będzie wejść do olbrzymiego, czarnego namiotu.  Skrywać on będzie rozświetlony świat, pełen pociągów i niezwykłych detali. Natomiast 13 i 14 lutego  będzie można spróbować sił w roli maszynisty i zasiąść za sterami lokomotywy parowej i elektrycznej, drezyny czy szynobusa. Umożliwi to symulator MaSzyna.  Ponadto podczas weekendów odbędą się pokazy jazd po torze makiety modułowej. Zbudowana ona zostanie z kilkunastu elementów przygotowywanych przez modelarzy.

Coś dla dzieci

Na wystawie nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Przez wszystkie dni ekspozycji będzie można odwiedzić mającą 24 m kw. makietę, w której znajduje się m.in. pociąg Tomek, czyli kultowy skład z równie kultowej kreskówki dla dzieci. Wystawie towarzyszyć będą także warsztaty dla dzieci i dorosłych. Już 6 lutego będzie można wziąć udział w warsztatach patynowania taboru. W weekendy z kolei do dyspozycji najmłodszych będzie kolejowy plac zabaw z tematycznym programem  edukacyjno-rozrywkowym i konkursami z nagrodami.

Program 4-14.02 KOLEJOMANIA - WYSTAWA MAKIET I MODELI KOLEJOWYCH

EKSPOZYCJA STAŁA  4-14.02
Modele pociągów
Kolekcja EURO
Makiety w różnych skalach
Moduły gablotowe
Pokazowa makieta ogrodowa
Eksponaty muzealne związane z kolejnictwem
Uwaga! Prezentacje taboru kolejowego na makietach codziennie 12.00 – 20.00

OTWARCIE 6.02, godz. 13.00 – 18.00
Uroczyste otwarcie wystawy
Kreatywne warsztaty dla dzieci
Warsztaty modelarskie – patynowanie taboru, sklejanie modeli
Konkursy o tematyce kolejowej
Nagrody i upominki!

ATRAKCJE WEEKENDOWE 6-7 i 13-14.02, godz. 12.00 – 20.00
Pokazy przejazdów po modułowej makiecie kolejowej
Makieta nocna w namiocie (6-7.02)
Stanowisko z symulatorem pojazdów szynowych (13-14.02)

Kolejowy plac zabaw – jeżdżące kolejki, klocki, zabawy tematyczneBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)