wtorek, 26 stycznia 2016

URBAN JUNGLE - Pokaz kolekcji Lidii Kality na sezon wiosna-lato 2016


Pokaz najnowszej kolekcji Lidii Kality „Urban Jungle” na sezon wiosna-lato 2016 uświetnił galę 17. edycji plebiscytu Doskonałość Mody magazynu Twój Styl. Uroczystość odbyła się 21 stycznia na MIŃSKIEJ 65. 

Projektantka, znana z tego, że jej każda kolekcja to nowa opowieść, nowa inspiracja i zupełnie inny świat, tym razem zabrała zaproszonych gości do afrykańskiej dżungli. Inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji URBAN JUNGLE stały się podróże Lidii Kality do Afryki. Przeglądając albumy ze zdjęciami z Zimbabwe czy Botswany projektantka postanowiła skontrastować klasyczne elementy miejskiej, damskiej garderoby ze stylem etno. Wszystko w bardzo we współczesnym klimacie. W kolekcji dominują motywy zwierzęce, owady, które wkradają się na koszulki i bluzy, ale zestawione z fasonami w stylu glamour, w tym przypadku są to ultra kobiece fasony smokingowe.

Biel, czerń, etniczne motywy łączone są z tkaninami, w których chętnie prezentowałaby się dziewczyna Indiany Jonesa. Dominuje paleta spranych beży, zieleni w odcieniu khaki wzbogaconych o skórzane, ciężkie dodatki: paski, szelki, efektowne uprzęże.

„Kontrast to moja ulubiona forma wypowiedzi, a zatem sprane, quasi vintage tkaniny przeplatane są ze złotymi, bogatymi dodatkami, a także nadrukami na koszulkach, spódnicach i sukienkach. Moja najnowsza kolekcja zapowiada się świeżo, nowocześnie, minimalistycznie i zdecydowanie zapachnie nam latem w środku zimy”, podkreśla projektantka.

Mocnym akcentem w kolekcji jest sekwencja z elementami rafii. Ta palma iglasta zdobi topy, spódnice oraz sukienki. W tercecie z projektami z mieniących się cekinów oraz minimalistyczną złotą biżuterią tworzy garderobę prawdziwej afrykańskiej księżniczki.

„Bardzo zatęskniłam za prawdziwym latem. Chciałam, żeby osoby, które zobaczyły kolekcję, poczuły to samo. I nie chodzi tylko o tęsknotę za ubraniami, które zaprojektowałam, ale odczuwanie wszystkim zmysłami pełnych słońca, wakacyjnych dni i gorących nocy. Jeżeli widzowie poczuli smaki i zapachy Afryki, ciepły wiatr znad morza i wsłuchali się w dźwięki afrykańskiej ziemi, to spełniło się moje marzenie, marzenie projektantki”, mówi Lidia.

Kompletnym dopełnieniem pokazu Lidii Kality stała się muzyka, nawiązująca do rytmów afrykańskich, oryginalnych bębnów i naturalnych dźwięków natury, dzięki czemu zaproszeni gości mogli poczuć się niczym w tropikalnej dżungli.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)