czwartek, 8 października 2015

Jesienny biurowy dress code według Gino Rossi

fot. mat. prasowe

Historia męskiej elegancji sięga XIX wieku i rewolucji przemysłowej, a klasyczny damski komplet do pracy - żakiet i spódnica - powstał w latach 20. poprzedniego stulecia. Od ponad 100 lat szyk to najważniejsza składowa stylu do biura, dlatego w kolekcji Gino Rossi na sezon jesienny nie brakuje eleganckich i jednocześnie nowoczesnych propozycji.

Emancypacja kobiet, futuryzm i kubizm, postęp technologiczny i wreszcie Coco Chanel. Współczesny biurowy dress code jest świadectwem interesującej historii zmian społecznych z początków XX wieku, a przede wszystkim odwagi ówczesnych kobiet. Do dziś elegancja i pewność siebie to obowiązkowy element stylu business woman, dlatego w jesiennej kolekcji Gino Rossi przedstawia styl Flawless. Linia, której design najlepiej określają słowa reinterpretacja klasyki to propozycja eleganckiego obuwia dla innowatorek ceniących profesjonalną klasę i nietypowe rozwiązania.

Nietypowe skóry, oryginalne faktury, a także metaliczne ozdoby to główne cechy stylu Flawless. Szczególnym znakiem, odróżniającym modele od klasycznych propozycji, są nowoczesne formy obcasów - z abstrakcyjnymi wzorami, a także o nowej geometrycznej formie. Wyrafinowany charakter obuwia podkreślają nietypowe zestawienia matowych materiałów z połyskującymi elementami czy lakierowanymi skórami. W kolekcji znajdują się także odpowiednie na chłodne dni botki i kozaki. Oprócz nietypowych obcasów, nowoczesne geometryczne formy widoczne są także w konstrukcji wysokich cholewek, w których nałożone warstwowo elementy skórzane lub z futra, tworzą graficzną zabawę.

Klasyka, także dla mężczyzn, jest gwarantem eleganckiej, trwałej i perfekcyjnie pasującej do zasad dress code garderoby. Linia Timeless elegance to obuwie o ponadczasowym kroju i minimalistycznym charakterze. Gładka, wysokiej jakości skóra i oszczędna ilość detali sprawiają, że buty o klasycznej formie nabierają ascetycznego i nowoczesnego wyrazu. Linia utrzymana jest w eleganckiej jesiennej kolorystyce - czerni, odcieniach koniaku i bordo.

Może od dziś, zamiast narzekać na nudę biurowego dress code, przypomnisz sobie wizjonerską postać Coco Chanel, fascynujące czasy emancypacji kobiet i nowych kierunków w sztuce? Dress code to codzienny przykład wielkiej społecznej rewolucji.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe 
fot. mat. prasowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)