piątek, 2 października 2015

Bulova prezentuje nowy, oficjalny zegarek Manchesteru United!

fot. mat. prasowe

Bulova – kultowa amerykańska marka zegarków z ponad 140-letnią tradycją – zaprezentowała nowy, oficjalny czasomierz klubu Manchester United. Zegarek stanowi nie tylko kwintesencję jakości i niezwykłej precyzji, z której słynie marka, ale i nawiązuje bezpośrednio do symboli i historii drużyny „Czerwonych Diabłów".

Marka Bulova znana jest nie tylko z wyjątkowych, zegarmistrzowskich tradycji, ale i  nieustającego doskonalenia swoich czasomierzy. Ich niezwykła jakość i staranność wykonania, połączona z nietuzinkowym designem stała się znakiem rozpoznawczym marki docenianym na całym świecie. 

Nic więc dziwnego, że to właśnie Bulova, w oparciu o swoje doświadczenie i wieloletnie dążenie do osiągnięcia absolutnej perfekcji, stworzyła oficjalny czasomierz klubu piłkarskiego Manchester United. Zaprezentowany na początku września zegarek jest ukoronowaniem rozpoczętej w 2013 roku współpracy marki z angielską drużyną piłkarską. Oficjalny czasomierz Manchesteru United powstał z połączenia niepowtarzalnego, indywidualnego designu, najwyższej dbałości o jakość i staranności wykonania – tłumaczy Gregory Thumm, prezes marki Bulova.

Zegarek stanowi więc nie tylko świadectwo najlepszych tradycji marki, ale i nawiązuje bezpośrednio do bogatej historii klubu. Odniesienia te dostrzec można na kopercie, tarczy oraz pasku czasomierza. W sumie detali tych jest dziewięć, a każdy z nich symbolizuje inny etap w dziejach „Czerwonych Diabłów”:

1. Kolor oraz data przy wskaźniku 18. minuty nawiązują do roku powstania klubu (1878) oraz pierwotnej, zielono-złotej kolorystyki.

fot. mat. prasowe

2. Na fragmencie okręgu wokół tarczy, od godziny 12:00 do wskaźnika 18. minuty „prowadzą” tory, symbolizujące związki klubu z kolejami hrabstwa Yorkshire oraz Lancashire.

fot. mat. prasowe

3. Czerwony kolor cyfry 7 jest ukłonem w stronę słynnych zawodników, którzy nosili ten numer na koszulkach (ze „szczęśliwą siódemką” grali m.in. Eric Cantona, David Beckham czy Cristiano Ronaldo).

fot. mat. prasowe

4. Oprócz siódemki czerwonym odcieniem wyróżniono na tarczy także cyfry 9 oraz 10. To nawiązanie do „United Trinity” – trójki legendarnych zawodników, noszących koszulki z  wymienionymi numerami – George'a Besta, Sir Bobby’ego Charltona i Denisa Lawa.

fot. mat. prasowe

5. 23. minuta oznaczona jest czarnym kolorem w hołdzie dla piłkarzy, dziennikarzy i przyjaciół drużyny – w sumie dwudziestu trzech ofiar tragicznej w skutkach  katastrofy lotniczej z 1958 roku.

fot. mat. prasowe

6. Czerwona barwa znacznika 20. minuty odzwierciedla liczbę tytułów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii (to najwięcej spośród wszystkich klubów!).

fot. mat. prasowe

7. Na tarczy umieszczono także herb Manchesteru United: czerwonego diabła, od którego swój przydomek wzięli gracze.

fot. mat. prasowe

8. Kolor i detale skórzanego paska przywodzą na myśl skórzane piłki, którym niegdyś rozgrywało się mecze na angielskich boiskach.

fot. mat. prasowe

9. Superprecyzyjna technologia UHF (Ultra High Frequency), w którą wyposażono czasomierz, symbolizuje niebywałą skuteczność strzelców klubu z Old Trafford. Największą zaletą tej ekskluzywnej technologii w zegarkach Bulova jest perfekcyjna płynność wskazówki sekundowej oraz wibracja z częstotliwością 262kHz, czyli osiem razy większa niż w standardowym zegarku kwarcowym. Dokładność tego mechanizmu wynosi do ok. 1  sekundy w roku!

Bulova tworzy wysokiej jakości zegarki od 1875 roku, czyli zaledwie trzy lata dłużej niż istnieje nasz klub – mówi dyrektor ds. handlowych Manchesteru United, Richard Arnold – Marka rozumie doskonale, jak ważna jest dla nas historia i w jaki sposób nas definiuje, dlatego jesteśmy szczęśliwi, że Bulova upamiętniła najważniejsze chwile w dziejach drużyny poprzez stworzenie tego wyjątkowego zegarka.

Zegarek zadebiutuje na światowych rynkach już w listopadzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)