piątek, 14 sierpnia 2015

Podaruj książkę bibliotekom w potrzebie


Już od 25 sierpnia odwiedzając Silesię będziecie mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym projekcie pt. "5 minut dla słowa", dzięki któremu przybliżymy Wam największe dzieła literackie w dość nietypowej oprawie, a już dziś zapowiadamy akcję społecznego dzielenia się książką, która towarzyszy temu niecodziennemu wydarzeniu.

Jeśli więc macie w domu zalegające stosy książek przynieście je od 25 do 30 sierpnia do Silesia City Center (na Plac Tropikalny), a my przekażemy je do 3 śląskich bibliotek, które wymagają odświeżenia i uzupełnienia księgozbioru. 

Poszukiwane są popularne kryminały, romansidła, lektury szkolne, klasyka literatury światowej i polskiej, poezja, książki popularno-naukowe oraz bajki. Każda pozycja jest na wagę złota, ważne jednak, aby książki były uszanowane i zadbane. 

W zamian za przekazaną dalej lekturę mamy dla każdego z Was upominki w postaci rabatów na książki i audiobooki Wydawnictwa Agora do wykorzystania w Saturnie w Silesia City Center. Pomóżmy wspólnie śląskim bibliotekom i zasilmy ich zbiory, dzieląc się książkami, które już przeczytaliśmy, a które z chęcią polecilibyście komuś do poczytania.

Naszą akcję wspierają: Media: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, Gazeta Wyborcza; Partnerzy: Wydawnictwo AGORA, Empik, Saturn; Patroni Honorowi: Biblioteka Narodowa, Biblioteka Śląska, Polska Izba Książki i Uniwersytet Śląski.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)