wtorek, 25 sierpnia 2015

Akcja „5 minut dla słowa”, czyli poświęć czas literaturze!
Przynieś do Silesia City Center zbędne książki i pomóż potrzebującym bibliotekom, a potem poświęć 5 minut dla klasyki literatury. Warto! Zobacz dlaczego. Posłuchaj… książek.

Od 25 sierpnia, w specjalnej „Strefie Słów” jaka stanie na Placu Tropikalnym, będziecie mogli posłuchać kanonu światowej i polskiej literatury, czytanej m.in. przez Macieja Stuhra, Magdalenę Cielecką, Edytę Olszówkę, Andrzeja Chyrę i Annę Seniuk. Wszystko w ramach naszej akcji „5 minut dla słowa”. W poznaniu lektur pomogą Wam wygodne  fotele i specjalne słuchawki, w których będzie można usłyszeć m.in. "Panią Bovary" Gustava Flauberta, "Anię z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery czy "Pięknych Dwudziestoletnich" Marka Hłasko w interpretacji znanych aktorów i aktorek teatralnych i filmowych. Nagrania na akcję użyczyło Wydawnictwo AGORA. W sumie będzie można posłuchać 10 najbardziej znanych dzieł literackich. 

Podziel się lekturą z bibliotekami!

Nietypowej lekcji literatury towarzyszyć będzie także akcja społecznego dzielenia się książką. Od 25 do 30 sierpnia w Silesia City Center na Placu Tropikalnym prowadzona będzie zbiórka książek, które trafią do 3 śląskich bibliotek w potrzebie. Zebrane lektury pojadą do: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. prof. Władysława Studenckiego w Bytomiu, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Fusieckiego w Zabrzu. Jeśli więc macie w domu zbędne książki, które już przeczytaliście i uważacie, że warto je polecić komuś dalej do lektury, przynieście je do Silesii. Poszukiwane są popularne kryminały, romansidła, lektury szkolne, klasyka literatury światowej i polskiej, poezja, książki popularno-naukowe oraz bajki. Każda pozycja jest na wagę złota, ważne jednak aby książki były uszanowane i zadbane. W zamian za przekazaną dalej lekturę dla każdego przygotowano upominki w postaci rabatów na książki i audiobooki Wydawnictwa Agora do wykorzystania w Saturnie w Silesia City Center. 

Akcję „5 minut dla słowa” wspierają: Biblioteka Narodowa, Polska Izba Książki, Biblioteka Śląska, Uniwersytet Śląski oraz Wydawnictwo Agora. Partnerami są Empik oraz Saturn, partnerami medialnymi: TVP Katowice, Radio Katowice oraz Gazeta Wyborcza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)