poniedziałek, 6 lipca 2015

Dni serca i rozumu w Silesia City CenterJuż 11 i 12 lipca w Silesia City Center będzie można  bezpłatnie skonsultować się z kardiologami, lekarzami rodzinnymi i neurologami, a także wykonać badania m.in. pomiar cukru i ciśnienia. Wszystko w ramach organizowanych przez nasze centrum handlowe „Dni serca i rozumu”, czyli drugiej odsłony akcji profilaktycznej Fit&Health Silesia. 

Na co możemy liczyć wybierając się na „Dni Serca i Rozumu”? W sobotę i niedzielę w godz. od 10 do 19 na wszystkich stoiskach będzie można wykonać bezpłatne badania. W wybranych godzinach będą tam natomiast dyżurować lekarze. Na wizyty nie trzeba się wcześniej umawiać. I tak oto, w punkcie Polsko-Amerykańskich Klinik Chorób serca będzie można zmierzyć ciśnienie oraz skonsultować się z kardiologiem. Ten ostatni będzie przyjmował pacjentów od 10 do 19. 

Na podobną konsultację można liczyć na stoisku Centrum Medycznego Graniczna z Katowic. Przez dwa dni specjaliści z ośrodka wykonywać będą pomiary ciśnienia tętniczego, natomiast w godz. od 12 do 18 dyżurować będzie tu lekarz ogólny. Z kolei NZOZ All-Medicus z Katowic-Piotrowic przez cały weekend będzie wykonywał bezpłatne badania glukometryczne oraz pomiary ciśnienia. Będzie można również wykonać badanie EKG oraz skonsultować jego wynik. Lekarz będzie do dyspozycji odwiedzających w godzinach od 13 do 15.

O tym jak przygotować swój organizm, a zwłaszcza serce do wakacji dowiemy się z kolei na stoisku Centrum Medycznego Signum z Katowic. Przez cały dzień będzie można tam zmierzyć ciśnienie, a także skonsultować się z lekarzami pierwszego w Polsce Centrum Medycyny Podróży. Eksperci doradzą m.in. jak przygotować swój organizm do podróży w tropiki. Dyżurować będą od godz. 11 do 16.

Oprócz tego przez cały weekend będzie można także zobaczyć, jakie ćwiczenia są zalecana osobom z chorobami serca i nadciśnieniem. Porad udzielać będą trenerzy Pure Jatomi. Dietetycy studia fitness będą udzielali także porad dotyczących zasad żywienia u osób m.in. z cukrzycą, nadwagą czy miażdżycą.

O część konsultacji poświęconą pamięci zadba z kolei klinika Neuro-Care z Katowic-Murcek, która w Silesii będzie w ramach swojej akcji edukacyjnej „Pamiętaj o pamięci”. Na stosiku kliniki będzie można m.in. poddać się testom pamięci dla osób młodych, w średnim wieku i seniorów, a także skonsultować się z neurologami i neuropsychologami. Eksperci udzielać będą także porad związanych z diagnostyką i leczeniem takich schorzeń jak zaburzenia pamięci, Parkinson, Alzheimer czy stwardnienie rozsiane. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)