wtorek, 23 września 2014

Próchnik: "Sprawa honoru" jesień/zima 2014 - kolekcja z przesłaniem

Inspiracją do najnowszej jesienno – zimowej kolekcji marki Adam Feliks Próchnik ”Sprawa honoru”, było jedno z najważniejszych wydarzeń w historii II Wojny Światowej. Stylizacje zainspirowane są bitwą o Anglię, gdzie młodzi i odważni mężczyźni walczyli o wolność.

Przy okazji wydania kolekcji warto przypomnieć sobie, że jednym z najbardziej bohaterskich i skutecznych oddziałów walczących o Anglię był Dywizjon 303 - pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii.

Najlepiej postawę polskich żołnierzy oddaje cytat wybitnego pisarza oraz porucznika Wojska Polskiego Arkadego Fiedlera :

 „Zawziętość jest bronią równie zabójczą jak karabin. Żołnierz zawziętszy – zawsze zwycięża. Zwycięża, bo jego wola jest sprężystsza, jego ramię wytrwalsze, jego wzrok przenikliwszy, jego pociski trafniejsze. Nie było w tej wojnie myśliwców zawziętszych niż Polacy.”


Ubrania w kolekcji nadają się zarówno na oficjalne spotkania, jak i na mniej oficjalne wyjścia. Oglądając kolekcję, można wyczuć klimat tamtych wydarzeń, jest mocna i bardzo męska. Chociaż stylizacje są silnie osadzone w przeszłości, doskonale nadają się dla współczesnych dżentelmenów.

W kolekcji znajdziemy, między innymi kurtki lotnicze, świetnie podkreślające męską sylwetkę, bardziej klasyczne dwurzędowe płaszcze oraz budrysówki, wywodzące się z brytyjskiej marynarki wojennej. W mniej oficjalnej wersji mamy do wyboru kurtki puchowe o intensywnej szafirowej barwie lub kurtki pikowane typu husky. W kolekcji jesień/zima 2014 nie zabraknie również propozycji w stylu casual. Garnitury z włoskiej wełny super 100’s oraz czerwone marynarki w połączeniu ze spodniami dżinsowymi stanowią stylizacje szykowne, a przy tym dające dużo swobody.

Filmik reklamujący najnowszą kolekcję „Sprawa honoru” jesień/zima 2014. 

źródło : https://www.youtube.com/watch?v=1cmmXnoTxks


Fot. PróchnikBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)