czwartek, 10 kwietnia 2014

Wiosna na śląskich ulicach


Przypominamy Wam o najnowszej akcji Wiosenny FreeStyle, organizowanej przez Silesia City Center oraz Gazetę Wyborczą. 
Jeśli nie macie jeszcze pomysłów na wiosenne kreacje, przeczytajcie, co o modzie na Śląsku myślą blogerki z Bless the Mess. Kwiaty na śląskiej ulicy
Podczas kiedy na śląskich ulicach wciąż królują szarości, blogerki modowe przekonują nas – postawcie na kolor, kwiaty, sportowe ubrania.  – Żeby ożywić śląską ulicę wystarczy wejść na blogi modowe i podejrzeć je. Dziś królują błękity, róż, seledyn. Koniec z obcasami, obowiązkowe są sportowe buty. Modny jest zdrowy styl życia, a więc i szafa jest fit.  Koniecznie więc musimy zaopatrzyć się w bluzy, szorty, czapki z daszkiem. Jeśli nam to nie pasuje, możemy pójść w drugą stronę – kwiaty. Te nosimy w tym sezonie na trampkach, sukienkach, t-shirtach i case’ach telefonów. No i oczywiście w wiankach, które idealnie pasują do katowickiej, betonowej dżungli – śmieje się Ilona Pawłowska, współautorka Bless The Mess. 

Bez czego nie obejdziemy się wiosną? W szafie powinna koniecznie znaleźć się pastelowa ramoneska, szczególnie w kolorze baby blue z Zary. Jeśli chcemy natomiast wyglądać jak blogerka modowa, to przepis jest prosty.  - Postaw na spódnicę lambadówkę, dresową bluzę w jasnej barwie, minimalistyczne sandałki i ramoneskę w kolorze baby blue. Ach, i jeszcze piękny, bardzo okazały wianek – radzi Milena Paciorak, współautorka Bless The Mess.

Precz z konwenansami: oficerki do koronki
Wiosną nie obejdzie się także bez zakazów modowych.  - Nie dla każdej sylwetki dobre będą lansowane przez polskich projektantów sukienki-worki, które gubią talię i zmieniają proporcje sylwetki. Mimo pogody i ogromnego wyboru, nie w każdym wieku polecałabym noszenie spódnico-szortów, nie każda stopa będzie dobrze się czuła w butach na słoninie, a najmodniejsze nawet dresy nie pasują na każdą okazję. Mimo wszystko jednak warto próbować, przymierzać, eksperymentować. Wtedy odkrywamy, że szorty nałożone pod średniej długości płaszcz mogą mimo wszystko wyglądać elegancko i stosownie – radzi Pawłowska.

Podobnego zdania jest jej blogowa koleżanka. - Wychodzę z założenia, że nie ma rzeczy, których nie można nosić w konkretną porę roku. Trzeba mieć na nie pomysł. Zimowe oficerki doskonale prezentują się białą, koronkową sukienką i denimową kurtką. A jeśli do lekkiej, transparentnej bluzki dodamy futrzaną kamizelkę i okulary słoneczne, wówczas uzyskamy look rodem z Hollywood. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Precz konwenansom – mówi Milena Paciorak.Teraz czas na Wasz ruch! Pokażcie swój styl i weźcie udział w zabawie Wiosenny FreeStyle. 
Wystarczy wymyślić swoją własną, wiosenną stylizację, ubrać się w nią, następnie zrobić sobie w niej zdjęcie w dowolnym miejscu w Silesia City Center i wysłać je do Gazety Wyborczej na adres konkursy@katowice.agora.pl. 
3 najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone zakupami w Silesia City Center o wartości 600 zł każde! 20 najciekawszych stylizacji znajdzie się także na wystawie w specjalnej pop-up galerii, która powstanie w Silesia City Center. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)