wtorek, 15 kwietnia 2014

Mad Mad MenJesteście gotowi na nowy sezon?! W niedzielę ruszyła 7 seria kultowego serialu „Mad Men”. Powrót niezawodnego Dona Drapera spowodował, że zatęskniliśmy za wielką modą i czasami, kiedy elegancja była częścią codziennego życia. Dlatego dzisiaj mamy dla Was propozycje, które dodadzą Wam szyku i sprawią, że na chwilę przeniesiecie się w późne lata 60-te, gdzie wszystko było jakby prostsze i bardziej kolorowe?Każdy prawdziwy mężczyzna ma w szafie dobrze skrojony garnitur, a każdy mężczyzna z klasą ma ten garnitur na sobie. 
Styl dżentelmenów z Mad Mena, to przede wszystkim świetne garnitury. Don Draper – symbol męskości w najlepszym wydaniu -  zawsze w stonowanych kolorach, które sprawiają, że staje się jeszcze bardziej tajemniczy, a to jak powszechnie wiadomo, najlepiej działa na kobiety... Nieustępliwy, bezlitosny, ze szklanką Old Fashioned w ręku, zawsze dostaje to co chce. Choć traktuje kobiety przedmiotowo, żadna mu nie odmówi. Zadaje się, że bycie nałożnicą króla jest wystarczającą nagrodą.  Przeciwnie Roger Sterling – przedstawiciel starszego pokolenia o sercu dziecka i duszy prawdziwego zawadiaki – wybiera pozornie odważniejsze życie, co znajduje wyraz w jego kreacjach. Nie boi się on występować np. w garniturach w stylu marynistycznym. Reprezentantem artystycznego świata jest z kolei Stan Rizzo. Jego dług broda, kolorowe cichy i skórzane kurtki stanowią manifestację hipisowskiego stylu życia i są idealnym odzwierciedleniem charakteru lekkoducha. 


Najwięcej emocji wśród miłośników mody wzbudzają jednak damskie kreacje. Janie Bryant – stylistka serialu – w najdrobniejszych szczegółach dopracowała ubrania bohaterek. Mamy tu uwodzicielską Joan Holloway/Harris, posągową sex bombę o kobiecych kształtach, podkreślanych dodatkowo obcisłymi sukienkami. Mężczyźni marzą by ja zdobyć, kobiety by się jej pozbyć. To ona kradnie każdy wzrok, gdy tylko pojawi się na ekranie. Podobno inspiracją dla Janie Bryant przy tworzeniu strojów dla rudej piękności był Sophia Loren, Marylin Monroe i Jayne Mansfield. Nic więc dziwnego, że widzimy ją głównie w wydekoltowanych kreacjach o ultrakobiecych fasonach. Joan jest świadoma własnej wartości i potrafi wykorzystać każdą szansę. Jak sama mówi - “Sometimes, when people get, what they want, they realize how limited their dreams were”. A ona nie ma granic, zarówno w marzeniach, jak i w dążeniu do ich spełnienia. 
Na przeciwnym biegunie mamy Betty. Słodką 
dziewczynę z sąsiedztwa, która stała się idealną żoną i matką. Pierwowzorem dla bohaterki była Grace Kelly. Zjawiskowa blondynka z serialu podobnie jak księżna Monako, nosi klasyczne sukienki w kształcie litery A. Jest ona ucieleśnieniem snów każdego mężczyzny, marzącego o pięknej złotowłosej czekającej w domu z gorącym obiadem i miłym słowem. 

Mad Men od lat zachwyca wszystkich nie tylko ze względu na ciekawą fabułę, ale też genialny styl i look postaci. Jeśli i Wy chcecie się na chwilę poczuć jak Don Drapper lub Miss Holloway zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy! 


Don Drapper, Roger Sterling a może Ted Chaough ?


Vistula


Massimo DuttiVistula

Zara


Joan Holloway, Betty Francis czy Megan?Max Mara 


Max MaraMax Mara
Max Mara


Zara


Zara


Zara


Zara


FurelleTo czekamy na nowy odcinek i Zou Bisou Bisou!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)