piątek, 14 marca 2014

Luźnym i energicznym krokiem w stronę wiosny

Kiedy twój elegancki na co dzień szef przychodzi do pracy w New Balance’ach – wiedz, że coś się dzieje...

Dzisiaj o tym co łączy nas z ziemią, ale niejednokrotnie prowadzi do nieba. 

Pisaliśmy już o tym, że sportowy trend będzie podbijał nasze garderoby, a młode szafiarki przywdzieją koszulki Chicago Bulls konkurując z tymi w New York Knicks o najlepszą stylówkę dzielnicy. Ale tym, co nas naprawdę cieszy jest koniec hegemoni szpilek i koturn. Do pracy, do szkoły, na imieniny cioci i na koniec świata idziemy luźnym i energicznym krokiem, bo w końcu bezkarnie mamy na nogach sportowe buty (sic!)
Gwiazdy, gwiazdeczki i inne odmiany celebrytów już od dawna starały się przeforsować sportowy styl i tym razem im się udało. 

Kochamy trampki, adidasy, sneakersy i tenisówki, dlatego godnie będziemy je nosić nie tylko do casualowych stylizacji, ale i tych bardziej eleganckich. 
New Balance


Początki sportowego obuwia sięgają XIX wieku, a dokładnie 1832 roku, kiedy to Wait Webster opatentował pierwszą podeszwę wytworzoną z gumy. 

W 1890 r. w Boulton  (Anglia) Joseph William Foster założył pierwszą firmę produkującą sportowe obuwie. 60 lat później firma ta została nazwana Reebok (czyli afrykańska gazela). 

Wielbiciele trampek zapewne wiedzą, że pierwsze trampki wyprodukowano w 1908 roku w USA  w firmie Marquisa M. Converse. Pierwszy model – All Stars, był przeznaczony dla koszykarzy. Popularne dziś conversy swoją sławę zawdzięczają Charlesowi „Chuck” H. Taylorowi, który jako gracz Akron Firestones, od 1923 roku zaangażował się w promocję nowego obuwia. 

W tym sezonie szczególnie popularne będą New Balance'y i Air Maxy. Nie bójcie się eksperymentować z kolorystyką - jeśli chodzi o buty wszystkie chwyty są dozwolone. Ważne żeby było wygodnie i na luzie. 

New Balance Adidas 


Nike Nike 


Nike 


Converse Converse


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)