niedziela, 9 lutego 2014

Lena i Lona stylizują w Silesii katowiczan ;)

W Silesia City Center stanęły 4 manekiny, na których blogerki modowe -  Milena Paciorak i Ilona Pawłowska (Bless The Mess (http://lenalona.blogspot.com/) odtworzyły stylizacje z dawnych lat. Inspiracją dla dziewczyn były zdjęcia z rodzinnych albumów katowiczan, która znalazły się na wystawie „Katowice stylowe od zawsze”. Niecodzienną wystawę zdjęć i manekinów można oglądać jeszcze do wtorku w Silesii.

Najpierw była wystawa zdjęć modnie ubranych katowiczan, teraz na manekinach odtworzono stylizacje widoczne na starych zdjęciach. Tylko do wtorku na Placu Śląskim w Silesia City Center można obejrzeć w skali 1:1 m.in. idącą do kościoła, modną Halinę z lat 50-tych, uczennicę gimnazjum - zadziorną Basię z lat 30-tych, Teofila – dziennikarza i ciotkę Polę na balu karnawałowym w latach 30-tych.

Takie imiona dostały manekiny, na których dziewczyny z Bless The Mess odtworzyły stylizacje z lat 30, 40 i 50-tych. Żeby podkreślić związek z epoką, blogerki do stylizacji postaci wykorzystały w dużej mierze oryginalne ubrania wyszperane w second handach i babcinych szafach.

- Do tej pory mogliśmy tylko oglądać czarno-białe zdjęcia modnie ubranych katowiczan, dziś możemy z bliska przyjrzeć się, jakie wtedy noszono żakiety, jakie dodatki, buty, kapelusze. Co więcej możemy dotknąć tych postaci, zrobić sobie z nimi zdjęcie. Dziewczyny na manekiny przeniosły 4, ich zdaniem najciekawsze postacie, do tego nadały im imiona – mówi Tomasz Pietrzak z biura prasowego Silesia City Center.


Manekiny oraz wystawę zdjęć „Katowice – stylowe od zawsze”, na którą składa się  ponad 50 zdjęć z lat 1900 -1994 można oglądać w Silesia City Center do 11 lutego. Wystawa stoi na Placu Śląskim. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)