piątek, 21 grudnia 2012

Business casualFot. J. Opas

Business casual – czyli połączenie stroju biznesowego z wygodą to ulubiony styl Adama, którego spotkaliśmy podczas zakupów w Silesia City Center. 

Business casual to klasyczna elegancja zamiast formalnych garniturów. W tego typu stylizacji możemy (choć nie musimy) zrezygnować z krawata. Również w przypadku koszuli dozwolona jest dużo szersza gama kolorystyczna, niż w tradycyjnym stroju biznesowym – ważne jednak, aby koszula miała długie rękawy i była gładka lub w dyskretny deseń. Spodnie powinny być eleganckie i utrzymane w ciemnej kolorystyce (jeansy i sztruksy zdecydowanie odpadają). Podobnie ma się sprawa z butami – w grę wchodzą wyłącznie buty czarne lub brązowe, zawsze eleganckie. Poza ramy business casual  definitywnie wykraczają wszystkie modele butów sportowych.

W stroju business casual nie udamy się wprawdzie na ważne spotkanie biznesowe czy przyjęcie, lecz znakomicie nadaje się na rozmowę z prezesem własnej firmy, podróż służbową, lub, tak jak w przypadku Adama na szybki wypad na zakupy. 

Stylizacja Adama:

spodnie – ZARA
buty – Ryłko
zegarek – Calvin Klein
pasek - Valentini

Fot. Calvin Klein

Fot. Calvin Klein

Fot. Valentini

Fot. Ryłko


3 komentarze:

  1. Chłopak złapany podczas zakupów czy specjalnie ubrany do postu :) ?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)