środa, 27 czerwca 2012

Żakiety wyjdźcie z szaf!


Jeszcze do niedawna damskie marynarki i żakiety kojarzone były wyłącznie z eleganckim dress codem i oficjalnym strojem zakładanym wyłącznie do pracy. W takiej, służbowej wersji, nawet perfekcyjnie skrojony strój, prezentuje się jednak surowo i niezwykle ciężko poszaleć z różnorakimi stylizacjami. Czasy te na szczęście powoli odchodzą jednak w zapomnienie, a dziś dotąd elegancka i stylowa marynarka coraz częściej zakładana jest podczas urlopu czy weekendowego szaleństwa. Można więc sobie pozwolić na nieco więcej swobody łącząc marynarki i żakiety z innymi częściami stroju.

Dobierając żakiet należy zwrócić szczególną uwagę na jego fason: musi być dopasowany w talii, nie za długi, szeroki w ramionach i zapinany na nie więcej niż trzy guziki. W tym sezonie jest z czego wybierać, a żakiety i marynarki naprawdę cieszą oko. Dostępne są wersje klasyczne, mini i maxi, w niemal wszystkich występujących w przyrodzie kolorach i odcieniach. Przyciągają wzrok nietypowe fasony - ciekawe skosy, szycia i łączenia. Na sklepowych półkach znajdziemy żakiety w sportowej, designerskiej i romantycznej odmianie.

W słoneczną pogodę marynarkę najlepiej zestawić z legginsami lub rurkami. Pod spód proponujemy (w wersji krzykliwej) t-shirt w kolorowe paski lub z ciekawym nadrukiem, ewentualnie (w wersji spokojnej) biały lub beżowy podkoszulek na ramiączkach. Takie połączenie codziennej swobody z nutą elegancji prezentuje się znakomicie. Niepowtarzalnego uroku i dziewczęcej niewinności dodają całemu strojowi japonki. Te klapki chyba nigdy nie tracą na swojej popularności, a ktoś kto je raz założy nie wymieni ich już na inne klapki za żadne skarby. Wynika to z tego iż są nie tylko bardzo praktyczne, lecz także niezwykle wygodne.  


Fot. J.Opas

H&M

H&M

House

House

Kappahl

Reserved

Reserved

Top Secret

Zara


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)