poniedziałek, 5 marca 2012

Odkrywamy marki - BORK


Macchiato, caffè latte, espresso… Kawa ma dziś wiele wcieleń i niezliczone rzesze wielbicieli. Dla wielu z nich rozpoczęcie dnia aromatem świeżo zaparzonej kawy i poczucie smaku tego czarnego napoju jest najprzyjemniejszym doznaniem jakie tylko można sobie wyobrazić. Szacuje się, że codziennie na świecie wypijanych jest półtora miliarda filiżanek kawy. Nie powinno to dziwić, wszak każda filiżanka tego napoju zawiera w smaki dalekich zakątków i wyjątkową historię. Kawa to styl życia, to cała otoczka związana z jej piciem. Kawa jest również znakomitym pretekstem do spotkania ze znajomymi, chwili wytchnienia w pracy, czy relaksu w domowym zaciszu.

Oprócz wyjątkowych walorów smakowych, kawa, spożywana w umiarkowanych ilościach w sposób pozytywny oddziałuje na ludzki organizm. Pobudza do życia, zwiększa sprawność myślenia, oraz znosi zmęczenie psychiczne i fizyczne. Niewielu zdaje sobie natomiast sprawę, że pita w umiarkowanych ilościach dotlenia organizm, wpływając na krążenie; ułatwia koncentrację, korzystnie wpływa na trawienie. Polecana jest osobom, które cierpią na nadkwasotę i niedociśnienie tętnicze.

Zwyczaj parzenia kawy, ewoluował i był doskonalony przez wieki w wielu krajach. W nawiązaniu do najlepszych baristycznych tradycji powstała marka „Bork caffe”. Jest to znakomitej klasy mieszanka najlepszych jakościowo kaw z gatunku Arabica, których specjalną kompozycję stworzyli najlepsi bariści oraz kawowi kiperzy. Surowiec do jej produkcji sprowadzany jest bezpośrednio z regionów uprawy. Ręcznie zbierane ziarna, pochodzące z plantacji ekologicznych, przetwarzane są na mokro lub odpowiednio suszone. Wszystko to sprawia, że BORK caffe jest dziś zaliczana do światowej czołówki wśród kaw.
Firma BORK to jednak nie tylko kawa. Oferuje również najwyższej klasy ekspresy do kawy, czajniki, blendery, sokowirówki, miksery, a nawet odkurzacze i nawilżacze. 

Sklep z ekspresami i innym sprzętem firmy BORK mieści się w Silesia City Center przy Placu Gwiazd 110. 

BORK

BORK

BORK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)