sobota, 3 grudnia 2011

Odkrywamy marki - zegarki Ingersoll

Legendarna marka amerykańskich zegarów Ingersoll nie jest jeszcze powszechnie znana w Polsce dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam jej ponad 100-letnią historię. Przyda się to zwłaszcza w okresie świątecznym, podczas wyboru prezentów dla najbliższych. Ich produkcja sięga 1892 roku, kiedy to bracia Charles i Robert Ingersoll otworzyli pierwszą w USA fabrykę zegarów. Rozpoczęli od manualnej produkcji jednak wzorowani na pomyśle H. Forda zautomatyzowali ten proces. Wkrótce mogli zaoferować zegarki w cenie jednego dolara pieszczotliwie zwane "Yankee" lub po prostu "Dollar-Watch". 


Zegarki nosili m.in. Theodore Roosevelt, Mahatma Gandhi, Thomas Edison, Mark Twain i James Dean.


Współcześnie zegarki łączą klasyczny wygląd, drobiazgowość wykonania z wysokiej jakości automatycznym mechanizmem. Dla elegantów dostępne są modele z klasyczną kopertą, na skórzanym pasku, a dla energicznych i nowoczesnych Ingersoll proponuje kolekcję Bison z wielkimi, masywnymi tarczami, kolorowymi elementami, które razem tworzą ekstrawagancką mieszankę dla indywidualistów. 


Wybrane modele z kolekcji męskiej i damskiej do kupienia w salonie YES, w Silesia City Center. Ceny wahają się od ok. 800 do 2000 zł.

Ingersoll

Ingersoll

Ingersoll

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)