środa, 13 października 2010

Edyta Górniak i rekordowa liczba pokazów mody w Silesia City Center
Ponad 70 znanych marek odzieżowych i 20 wschodzących projektantów, studentów Wyższej Szkoły Technicznej zaprezentowało się w miniony weekend na pokazach mody na jesień/zimę 2010 zorganizowanych przez katowicką Silesia City Center. Pokazy w Silesia City Center obejrzało w sumie ponad 160 tys. osób. Rozpoczął je koncert Edyty Górniak, która wystąpiła na zamkniętej imprezie „Silesia After Hours”. – To prawdziwy rekord, zarówno pod względem liczby marek na pokazach, jak również gości – cieszy się Marta Drzewiecka, dyrektor ds. marketingu Silesia City Center.

Największy pokaz mody na Śląsku

Ponad 40 modelek i modeli przez trzy dni prezentowało w Katowicach najnowsze trendy w modzie damskiej i męskiej. Wśród zaprezentowanych kolekcji znalazły się m.in. kolekcje Esprit, Reserved, s.Olivier i Mango. W sumie 70 najpopularniejszych dziś w Polsce sklepów. – Przez dwa dni pokazaliśmy kompletny look na nadchodzącą jesień i zimę. Firmy zaprezentowały zarówno ubrania, jak również torby, buty, okulary i bieliznę – mówi Marta Drzewiecka, dyrektor ds. +marketingu Silesia City Center.

Na sobotę i niedzielę przygotowano aż 23 pokazy topowych marek oraz 6 pokazów młodych projektantów, które od piątku do niedzieli obejrzało aż 160 tys. gości katowickiego centrum handlowego. – Specjalnie poprzeplataliśmy pokazy znanych marek z projektami wschodzących gwiazd polskiej mody. Dzięki temu goście odwiedzający Silesia City Center w weekend mieli niepowtarzalną okazję, żeby zobaczyć różne oblicza mody. Tę gotową do ubrania, wprost ze sklepowej półki i tę bardziej awangardową, będącą swoistym dziełem sztuki – mówi Drzewiecka.

Wszystkie zorganizowane pokazy odbywały się na specjalnie przygotowanej, owalnej scenie w samym sercu Silesia City Center. Pokazy prowadzili, znany z serialu „Czas Honoru” - Kuba Wesołowski i aktorka Katarzyna Zielińska, prowadząca program „Kocham Cię, Polsko!” – Przy tego typu projektach szalenie ważna jest oprawa, scena, światło, muzyka i prowadzący. W ten weekend wszystko było na światowym poziomie – mówi Drzewiecka.

Zaczęli od Edyty Górniak

Światowy poziom pokazów mody zapewniła także Edyta Górniak, która ropoczęła weekend z modą w Silesia City Center. Zamknięty koncert gwiazdy na imprezie „Silesia After Hours” obejrzało ponad 500 starannie wybranych gości. Podczas tego samego wydarzenia zaprezentowały się także najbardziej luksusowe marki, w tym. Deni Cler Milano, VJC Versace, D&G, Armani Jeans i Marc Cain. – Klienci Silesia City Center przez cały weekend mogli spotkać się modą w każdej jej odsłonie. Począwszy od luksusowych kolekcji, znanych domów mody, po ubrania na każdą kieszeń, ze znanych sieciowych sklepów – mówi Drzewiecka.

Na pewno w niczym projektów dostępnych w „sieciówkach” nie przypominały ubrania zaprezentowane w sobotę i niedzielę przez studentów Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. W sumie na wybiegu pojawiło się ponad 40 projektów, stworzonych przez 20 studentów pierwszego roku projektowania ubioru WST. Każdy z 6 pokazów miał swój motyw przewodni – spotkanie z historią, obiekt artystyczny, premiere vision, metamorfoza i impresja na temat ubiorów minionej epoki. Na wybiegu pojawiły się, więc wariacje na temat wiktoriańskich sukien, a także ubrania – kolaże, powstałe z kawałków starych ubrań.

- Studenci WST zaprezentowali bardzo awangardowe i świeże kolekcje. To coś, czego nie znajdziemy na sklepowej półce, ale możemy z tego czerpać inspirację. I właśnie o inspirację, chodzi w pokazach organizowanych, co roku w Silesia City Center – podsumowuje Drzewiecka.
1 komentarz:

  1. ładną ma sukienkę Edytka, też taką chcę :(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)