wtorek, 10 sierpnia 2010

Modne lat'o

Magda, fot: radek grzybowski
spodnie: Vero Moda, torebka: Bershka, kurtka Terranova
W ostatnich tygodniach tylko jednego możemy na pewno nie być pewni. Pogody. Od fal afrykańskiej aury jesteśmy przenoszeni w ciągu kilku godzin do londyńskiego klimatu. Dzięki temu codziennie stajemy przed nie lada dylematem, który znany ludzkości od pokoleń (a na na pewno damskiej części ludzkości) -  wyborów pomiędzy żyć i mieć. Bo jak funkcjonować poprawnie gdy z nieba leje się żar, i mieć na sobie ubrania, które są nasza kompletną wymarzoną stylizacją na dany dzień? Za oknem 34 stopnie, a  mamy przecież ochotę np. na ramoneskę. Możemy spróbować, lecz grozi to hipotermią.

Uniknąć tego można pewnie na kilka sposobów, jednak osobiście znany mi jest tylko jeden. Części garderoby muszą być "mobilne". Oznacza to zdolność adaptacji ubioru do sytuacji pogodowej, która jak wiemy doświadcza nas dosyć aktywnie. Dobieranie elementów w takim sposób, by można było w każdej chwili zrezygnować z kilku, nie zatracając przy tym stylu całości. 
Na zdjęciu widzimy kilka rozwiązań, które mogą zainspirować. Podciągnięte nogawki spodni to alternatywa dla spódnic - w przypadku bardziej formalnego dress-code'u, lub po prostu sukienek. Nie każda kobieta uznaje te rozwiązania, więc spodnie "skrócone" do połowy łydek lub kolan są przyjemnym i pożytecznym wyjściem z sytuacji. 

Trzeba także zwrócić uwagę na zestaw nieczęsto widywany, w moim odczuciu niesłusznie. Paskowane szpilki i grube bawełniane lub wełniane skarpety. Dla jednych może to być zbyt awangardowe, dla drugich ciekawa innowacja. Czy zostanie to przez Polki przyjęte? Zobaczymy. Osobiście jednak uważam że wszystko co nowe jest dobre, byle stosowane w odpowiedni sposób i w odpowiednich sytuacjach. Na zdjęciu wygląda to bardzo dobrze i przede wszystkim ciekawie. 

W Silesia City Center coraz więcej witryn, półek i wieszaków zapełnia się nowymi kolekcjami. Jest więc okazja nie tylko do uzupełnienia czy zmiany wyposażenia szafy lub garderoby. Można także rozpocząć eksperymenty stylistyczne. W końcu jak pisał Purcell Deirdre - Przeciętność jest niewiele lepsza niż miernota. Trzymajmy się od niej z daleka. Przynajmniej w modzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Ukaże się po moderacji ;)